Past Empowers Future sanatçıları, atölyelerini anlatıyor

11 Ekim Past Empowers Future

adidas Future House’da altı hafta boyunca her Cumartesi Past Empowers Future serisi dahilinde atölye çalışmaları yapacak sanatçılara, çalışmalarının çerçevesini ve adidas Future House projesiyle ilgili düşüncelerini sorduk.

 

adidas Future House projesine nasıl dahil oldunuz?

Biçem Şinik: adidas Future House projesine öncelikle markayı sonrasında da Future House ekibindeki diğer isimleri duyunca dahil olmak istedim

Zeynep Birced: adidas Future House projesine bir arkadaşım vasıtasıyla dahil oldum. Zero’nun adidas’la böyle bir organizasyon yapacağını duydum ve bana da sordular ‘dahil olmak ister miyim’ diye, ben de büyük bir zevkle kabul ettim. Ve birçok arkadaşımın, sevdiğim insanin da projenin bir parçası olduğunu gördüm. Çok keyifli kolektif bir çalışma oldu/oluyor.

Leo Lunatic: Nasıl dahil oldumdan ziyade niçin dahil oldum sorusunu cevaplasak daha güzel olur. Birbirimizle iletişim içerisinde olup dahil oldum ama neden seçtim diyecek olursak; tamamen “future” odaklı olduğu için, benim çalışmalarım, tarzım genellikle “back to the future” anlayışında, iki zaman beni çok ilgilendiriyor, geçmiş ve gelecek. Bu yüzden projenin ismindeki “future”, projeyi derhal kabul etmemde büyük etken oldu.

 

Atölyenizde neler olacak, anlatabilir misiniz?

Biçem Sinik: Atölyemde katılımcılara dövme tasarımı ile ilgili bilgi vereceğim. Katılımcıların benim kullandığım dövme tarzında geometrik şekillerden oluşan kendi dövme tasarımlarını yaratabilecekleri bir workshop planlıyorum.

Zeynep Birced: Workshop’umda, kolajın ne olduğu, nasıl yapıldığı, benim nasıl bu serüvene başladığım ve tarihinin yanı sıra, adidas’ın bu sene yeniden doğan ayakkabılarından biri olan Gazelle’lerle beraber birçok görsel input’u bir araya getirmeyi deneyimleyeceğiz. Hayli DIY bir workshop olacak.

Tchane Okuyan: Fotoğraf ve anı yakalamak üzere, insanların duygularını yakalarken dikkat ettiğim detaylardan bahsedeceğim, özneyi olduğu gibi belgeleyerek, doğallığa ve gerçekliğe neden inandığım üzerine konuşacağım. Bunu da bir şekilde Instagram’a bağlayacağız.

Leo Lunatic: Katılımcılarla birlikte, t-shirt ve bez çantaları beraber çalışarak günlük hayatlarında nasıl kullanmak istediklerine göre boyayıp, tasarlayacağız.

 

adidas Future House’un diğer etkinliklerine baktınız mı, ne düşünüyorsunuz? Sizin katılacağınız, merakla beklediğiniz başka adidas Future House etkinlikleri var mı?

Biçem Sinik: Genel olarak dövmelerden fırsat buldukça hepsine gitmeyi düşünüyorum. Zeynep, Leo ve Çağan’ın workshop’larını özellikle bekliyorum.

Zeynep Birced: Bu yaratıcı hub çok güzel bir fikir olmuş, tam kıvamında bir süreç olacak ve tadı damağımızda kalacak. Beni heyecanlandıran birçok isim var. Daha önce dinlemek istediğim, dinleyemediğim DJ’ler ya da dinlediğim ve çok sevdiğim, mesela 9VSS ve Islandman. Başka workshop’lara katılmak da eğlenceli olur diye düşünüyorum mesela Leo’nun workshop’u.

Tchane Okuyan: adidas Future House, Türkiye’de yapılmış en harika, kreatif event’lerden biri benim için. İşin içinde başından beri olduğumdan mekan, müzik, ve sonrasında servis edilecek görsellere kadar ne kadar titiz ve vizyonlu çalışıldığına tanık oldum. Her sanatçının ve müzisyenin bir hikayesi olduğu ve projeyi kesinlikle yukarı taşıyacak isimler olması gibi. Zamanımı ayarlayabildiğim sürece bütün etkinlere katılacağım.

Leo Lunatic: Diğer etkinliklerin de çalışmalarını çok merak ediyorum, projenin sonunda hepimizin toplamı genel projeyi verecek, bu yüzden ne işler çıkacak merak içerisindeyim, diğer katılımcıların işlerini de heyecanla bekliyorum ve elimden geldiğince dahil olmaya çalışacağım.

Biçem Şinik

 

Tchane Okuyan

Tchane Okuyan

Tchane Okuyan & Leo Lunatic

Leo Lunatic

Zeynep Birced

İlgili Yazılar

Lafawndah’dan Zero İstanbul’a röportaj

26 Ekim Remember the Future

Palmiyeler anlatıyor

10 Ekim Future Sounds w/Zero

adidas Future House açıldı

04 Ekim Welcome to Future House